جستجو در سایت

دسته بندی اخبار

تازه ترین خبرها

انتشارات فیل و فنجون

۱۳۹۸/۰۶/۲۶

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی

۱۳۹۷/۱۲/۰۲

حفاظ و امنیت خانه

۱۳۹۷/۱۱/۲۵

لینک های مفید

تصویر شماره راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی
اخبار نی نی تبلیغ پنجشنبه 2 اسفند 1397 1425بازدید

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی : در انتخاب شیرآلات علاوه بر بعد زیبایی شناسی و لوکس بودن آن، به نحوه عملکرد آنها نیز باید توجه کنیم.
اولین مورد در انتخاب شیرآلات بهداشتی کارتریج یا مغزی می باشد که جهت باز و بسته کردن جریان آب استفاده  می گردد، کارتریج باکیفیت در شیرآلات باعث بیشتر شدن طول عمر آنها نیز می شود.
یک شیر خوب معمولا از وزن بالایی برخوردار  می باشد. اگر درمورد کیفیت شیر مردد  می باشید و وزن آن‌را نمی‌دانید، آن‌را در دست گرفته و سنگینی آن را با شیرهای دیگر مقایسه  بکنید. شیرهای سنگین‌تر، از کیفیت بالاتری برخوردار  می باشند. آن دسته از شیرآلاتی که دارای بدنه برنجی ضخیمی  می باشند(شیرهای سنگین)، دوام بیشتری را دارند و کمتر نیاز به تعمیر  می باشد.

این شیرها در برابر فرسایش و خوردگی ناشی از جریان آب (بویژه آب‌های دارای املاح زیاد) مقاوم‌تر  هستند البته قیمت این شیرها نسبت به باقی شیرآلات بیشتر می باشد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در بلند مدت، خرید یک شیر گران و با کیفیت، به صرفه‌تر از خریدن یک شیر بی کیفیت و ارزان  می باشد، زیرا در طی زمان هزینه نگهداری شیر بی‌کیفیت، بالا خواهد بود.

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی ، جنس شیرآلات

به صورت کلی باید گفت که همه شیرآلات از دو جنس آلیاژ برنج یا سرب خشک، ساخته شده اند و تنها روکش‌ آن‌ها  می باشد که موجب تفاوت‌ ظاهری در آنها می‌شود. البته برنج بهتر از سرب خشک عمل می‌کند؛ چرا که سرب خشک پس از مدتی به خورد آب می‌رود و برای کسی که از آن شیر آب، مصرف خوراکی دارد مضر  می باشد. ایراد دیگر آن هم این  می باشد که سرب سریع‌تر از جنس برنجی شکسته و پوسیده می‌شود.

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی ، ضخامت آبکاری

مسئله مهم بعد از جنس فلز شیرآلات، ضخامت آبکاری  می باشد. هرچه کیفیت آبکاری بهتر باشد شیرآلات دیرتر فرسوده می‌شوند. به طور مثال اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵ میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد از نظر کیفیت عمر بسیار طولانی خواهد داشت.
روکش‌هایی که برای شیرآلات بیشتر استفاده می‌شوند عبارتند از: کروم، نیکل، برنج، برنز، مس و استیل که از این میان روکش کروم کاربرد بیشتری دارد؛ زیرا هم مقاومت بیشتری در برابر پوسیدگی دارد و هم به خاطر ظاهرش کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهد. سایر رنگ‌ها مانند برنز یا مس، تنها آبکاری برنز و مس  می باشند و بیشتر جنبه تنوع بخشی را دارند و به خاطر رنگ زرد یا قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریدارها می‌دهند.

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی ، انواع شیرآلات بهداشتی در بازار بر اساس طریقه مصرف آنها:

۱- نوع اهرمی (دستی)
شیر های تک دستگیره اهرمی
۲- شیرآلات کلاسیک (دو فلکه‌ای)
۳-شیرآلات پدالی
۴- شیرهای الکترونیک
شیرآلات چشمی (سنسور دار)
شیرآلات لمسی
شیرآلات ترموستاتیک

راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی ، انواع شیرآلات بر اساس طریقه نصب:

شیرآلات توکار
شیرآلات روکار

 

 

 

آقای تبلیغ